تبلت چیست؟

تبلت چیست؟
به رایانه های قابل حملی که سیستم ورود اطلاعات آن بوسیله ی صفحه ی لمسی (toch screen) است تبلت گویند. از ویژگی های بارز آن می توان به شکل و سایز منحصر به فرد ، ارتباط بی سیم و قابلیت اتصال آن به شبکه اینترنت اشاره کرد. همچنین تبلت ها دارای سیستم عامل های گوناگونی مانند سیستم (ios) ویا (webos) مختص برخی شرکت ها هستند، اما اکثر تبلت ها از سیستم عامل های ارائه شده توسط شرکت های تولید کننده نرم افزار استفاده می کنند که در این زمینه می توان به سیستم windows 8 از ماکروسافت و یا android گوگل اشاره کرد. به عنوان مثال سیستم عامل تبلت GS-Pad  اندروید نسخه 4.0.1 است.

مزیت تبلت نسبت به نوت بوک وزن و سایز آن است که امکان استفاده از آن را در شرایط های گوناگونی به راحتی فراهم می آورد.
در مقام مقایسه تبلت های مختلف، تبلت GS-Pad   با داشتن طراحی زیبا ، سادگی، قابلیت airply و از همه مهم تر ویژگی های سخت افزاری مناسب، گارانتی و در نهایت دسترسی آسان به برنامه ها ی اندروید را می توان یک تبلت ایده آل دانست.
بازار جهانی فروش تبلت :
 آینده تبلت :
موسسه تحقیقات و مشاوره ای isuppli در تازه ترین گزارشات خود رشد تبلت در سال 2015 را 1200 درصد اعلام کرد. رهودا الکساندر مدیر پژوهشی این موسسه معتقد است که سه موج باعث گسترش بازار تبلت ها می شود .موج اول به عرضه ی ای پد و سیل تقاضا برای آن در سال 11-2010 مربوط می شود. موج دوم مربوط به ورود سیستم عامل آندروید به عرصه تبلت ها و در نهایت هم موج سوم در سال 2013 منجر به ظهور windows که عاملی اساسی برای ورود تبلت ها به باراز رایانه هاست به وقوع می پیوندد. همچنین در پیش بینی که توسط کارگروه تخصصی مدیریت ومهندسی الکترونیک در امریکا(forrester) منتشر شده است، میزان سهم رایانه های شخصی ، لپ تاپ ، نت بوک و تبلت ها را در بین سالهای 2008 تا 2015 مورد بررسی قرار داده است. از نکات قابل توجه در این پژوهش می توان به کاهش سهم pc ها از 45 در صد به 18 درصد در سال 2015 اشاره کرد که این میزان سهم در اختیار تبلت ها قرار خواهد

 

 

 

/ 2 نظر / 21 بازدید
NextHoliday.ir

وبلاگ جالبی دارین. به ما هم سر بزنید اگه خوشتون اومد یه رای مثبت تو جشنواره وب هم بهمون بدین. ممنون

ناشناس

لطفا بفرمائید تبلتهای جی اس پد را از کجا میتوان خریداری نمود. نماینده رسمی آن چه شرکتی هست؟